Милт назальные капли


Склад

діючі речовини: фенілефрин, диметиндену малеат;

1 мл препарату містить: фенілефрин – 2,5 мг, диметиндену малеат – 0,25 мг;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид; екстракт лаванди; сорбіт (Е 420); кислота лимонна, моногідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі назальні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група

Протинабрякові та інші ринологічні препарати для місцевого застосування. Симпатоміметики, комбінації, за винятком кортикостероїдів. 

Код ATХ R01A B.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Мілт назальні краплі® – комбінований препарат, який містить фенілефрин і диметинден.

Препарат зменшує виділення з носа та сприяє очищенню носових ходів, не порушуючи при цьому фізіологічних функцій миготливого епітелію і слизової оболонки носа.


Фенілефрин належить до симпатоміметичних амінів. Застосовується як назальний деконгестант з помірною судинозвужувальною дією, селективно стимулює α1-адренергічні рецептори кавернозної венозної тканини слизової оболонки носа. Таким чином швидко і надовго усуває набряк слизової оболонки носа та його придаткових пазух.

Диметинден – антагоніст гістамінових Н1-рецепторів, виявляє протиалергічну дію. Ефективний при застосуванні в низьких дозах, добре переноситься.

Фармакокінетика.

Препарат застосовують місцево, тому активність його не корелює з концентрацією активних речовин у плазмі крові.

При випадковому пероральному застосуванні біодоступність фенілефрину зменшувалася і становила приблизно 38 %, період напіввиведення – приблизно 2,5 години.

Системна біодоступність диметиндену після прийому перорально у розчині становить близько 70 %, період напіввиведення – приблизно 6 годин.

Показання

У дорослих та дітей віком від 2 років:

симптоматичне лікування застуди, закладеності носа, гострих і хронічних ринітів, сезонного (сінна пропасниця) та несезонного алергічних ринітів, гострих та хронічних синуситів, вазомоторних ринітів. Допоміжна терапія при гострому середньому отиті.

Підготовка до хірургічного втручання у ділянці носа та усунення набряку слизової оболонки носа і придаткових пазух після хірургічного втручання.

Протипоказання


Гіперчутливість до фенілефрину, диметиндену малеату або до будь-яких допоміжних речовин.

Через вміст фенілефрину препарат, як і інші судинозвужувальні засоби, протипоказаний при атрофічному риніті, закритокутовій глаукомі, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО) або які приймали їх попередні 14 днів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Одночасне застосування препарату з інгібіторами МАО та протягом 14 днів після їх застосування протипоказане.

Слід з обережністю призначати судинозвужувальні препарати з трициклічними і тетрациклічними антидепресантами та антигіпертензивними препаратами, такими як  β-адреноблокатори, оскільки їх одночасний прийом може потенціювати пресорний ефект фенілефрину.

Особливості щодо застосування

Препарат, як і інші симпатоміметики, слід з обережністю застосовувати пацієнтам із вираженою реакцією на адренергічні речовини, що проявляється такими ознаками, як безсоння, запаморочення, тремор, серцева аритмія або підвищення артеріального тиску.

Мілт назальні краплі® не слід застосовувати безперервно довше 3 днів. Якщо симптоми не зникають протягом більше 3 днів або погіршуються, слід звернутися до лікаря. Тривале або надмірне застосування препарату може спричинити тахіфілаксію та ефект рикошету (медикаментозний риніт).


Як і при застосуванні інших судинозвужувальних засобів, не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату. Надмірне застосування препарату, особливо дітям і пацієнтам літнього віку, може спричинити прояви системної дії препарату.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, хворим на артеріальну гіпертензію, з гіпертиреозом, цукровим діабетом та пацієнтам з обструкцією шийки сечового міхура (наприклад гіпертрофією передміхурової залози).

Через вміст H1-антигістамінового засобу диметиндену малеату препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам з епілепсією.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Дослідження застосування фенілефрину та диметиндену малеату у період вагітності або годування груддю не проводились. З огляду на потенційний системний судинозвужувальний ефект фенілефрину рекомендується утримуватися від застосування препарату у період вагітності.

Рекомендується утримуватися від застосування препарату під час годування груддю.

Фертильність

Відсутні належні дані щодо впливу фенілефрину та диметиндену малеату на фертильність людини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози


Перед введенням препарату слід ретельно прочистити ніс. Пацієнт повинен відхилити голову назад, сидячи чи стоячи, або набік, якщо він лежить у ліжку. Після закапування крапель бажано залишити голову відхиленою на кілька хвилин, щоб дати змогу препарату розповсюдитись у носовій порожнині.

Слід вимити та висушити кришку-крапельницю перед нагвинчуванням на флакон.

Діти віком від 2 до 6 років

По 1-2 краплі у кожний носовий хід 3-4 рази на добу.

Діти віком від 6 років та дорослі

По 3-4 краплі у кожний носовий хід 3-4 рази на добу.

Термін безперервного лікування не повинен перевищувати 3 дні і залежить від перебігу захворювання. Застосування препарату дітям віком від 2 до 12 років слід здійснювати під наглядом дорослих.

Діти.

Даний лікарський засіб не рекомендовано до застосування дітям віком до 2 років.

Передозування

При передозуванні препарат Мілт назальні краплі® може спричинити такі симпатоміметичні та антихолінергічні ефекти, як посилене серцебиття, передчасне скорочення шлуночків серця, біль у потилиці, тремтіння або тремор, легка тахікардія, підвищений артеріальний тиск, мідріаз, оніміння, збудження, галюцинації, судоми, безсоння та блідість. Передозування препаратом може обумовити помірну седацію, підвищену втомлюваність, кому, біль у шлунку, нудоту, блювання.


Не було відзначено ніяких серйозних побічних ефектів після випадкового застосування препарату. Випадкове потрапляння у шлунково-кишковий тракт доз диметиндену до 20 мг не призводило до появи тяжких симптомів.

Лікування: застосування активованого вугілля, можливо, проносних засобів дітям молодшого віку (промивання шлунка не потрібне); дорослим і дітям старшого віку призначають велику кількість рідини для пиття.

Індуковану фенілефрином артеріальну гіпертензію, яка виявляє недостатню реакцію на бензодіазепіни, можна усунути, застосовуючи α-адренергічний блокатор. Центральні антихолінергічні симптоми можна лікувати за допомогою фізостигміну. Доцільно проконсультуватися з лікарем щодо застосування антидотів. Оскільки дані щодо потрапляння у шлунково-кишковий тракт доз диметиндену понад 20 мг відсутні, пацієнтам зі значним передозуванням показаний медичний нагляд та, якщо призначить лікар, прийом разової дози активованого вугілля. Тяжкі випадки збудженості та судомних нападів слід лікувати бензодіазепінами.

Побічні ефекти

Зазвичай препарат добре переноситься. Побічні реакції, перераховані нижче, розподілені за частотою таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (від ≥ 1/100 до <1/10), нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не можна визначити на основі наявних даних).

З боку респіраторної системи, органів грудної клітки та середостіння: рідко – дискомфорт у носовій порожнині, сухість носової порожнини, кровотеча з носа.

Загальні розлади та реакції в місці введення: рідко – відчуття печіння в місці нанесення; дуже рідко – загальна слабкість, розвиток алергічних реакцій (зокрема, місцеві реакції з боку шкіри, свербіж тіла, набряк повік, обличчя).

Термін придатності


2 роки.

Термін придатності після розкриття флакону – 4 місяці.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл у флаконі. По 1 флакону у пачці.

Виробник

АТ «Фармак».

Адреса

Україна, 04080, м. Київ, вул. Кирилівська, 74.

Источник: tabletki.ua

Фармакологические свойства

Милт назальные капли — комбинированный препарат, содержащий фенилэфрин и диметинден.

Препарат уменьшает выделения из носа и способствует очищению носовых ходов, не нарушая при этом физиологических функций мерцательного эпителия и слизистой оболочки носа.


Фенилэфрин принадлежит к симпатомиметическим аминам. Применяют как назальный деконгестант с умеренным сосудосуживающим действием, селективно стимулирует α1-адренергические рецепторы кавернозной венозной ткани слизистой оболочки носа. Таким образом быстро и надолго устраняет отек слизистой оболочки носа и его придаточных пазух.

Диметинден — антагонист гистаминовых H1-рецепторов, проявляет противоаллергическое действие. Эффективен при применении в низких дозах, хорошо переносится.

Милт назальные капли применяют местно, поэтому активность средства не коррелирует с концентрацией активных веществ в плазме крови.

При случайном пероральном применении биодоступность фенилэфрина снижалась и составляла приблизительно 38%, T½ — около 2,5 ч.

Системная биодоступность диметиндена после перорального приема в форме р-ра составляет около 70%, T½ — около 6 ч.

Показания МИЛТ НАЗАЛЬНЫЕ КАПЛИ

симптоматическое лечение простуды, заложенности носа, острых и хронических ринитов; сезонный (сенная лихорадка) и несезонный аллергический ринит, острые и хронические синуситы, вазомоторные риниты. Вспомогательная терапия при остром среднем отите.

Подготовка к хирургическому вмешательству в области носа и устранение отека слизистой оболочки носа и придаточных пазух после хирургического вмешательства.

Применение МИЛТ НАЗАЛЬНЫЕ КАПЛИ


перед введением препарата следует тщательно прочистить нос.

Детям в возрасте до 1 года (после консультации врача): по 1 капле в каждый носовой ход 3–4 раза в сутки.

Детям в возрасте от 1 года до 6 лет: по 1 или 2 капли в каждый носовой ход 3–4 раза в сутки.

Взрослым и детям в возрасте старше 6 лет: по 3 или 4 капли в каждый носовой ход 3–4 раза в сутки.

Длительность лечения не должна превышать 7 дней и зависит от течения заболевания.

Противопоказания

гиперчувствительность к любому из компонентов препарата.

Из-за содержания фенилэфрина этот препарат, как и другие сосудосуживающие средства, противопоказан при атрофическом рините, а также пациентам, принимающим ингибиторы МАО или принимавшим их предыдущие 14 дней.

Побочные эффекты

обычно препарат хорошо переносится.

В отдельных случаях возможны слабовыраженные временные местные реакции со стороны слизистой оболочки носа (ощущение жжения или сухости). Очень редко — развитие аллергических реакций (в частности местные реакции со стороны кожи, зуд, отек век, лица, общая слабость).

Особые указания


Милт назальные капли не следует применять дольше 1 нед. Длительное или чрезмерное применение препарата может вызвать тахифилаксию и эффект «рикошета» (медикаментозный ринит).

Как и при применении других сосудосуживающих средств, не следует превышать рекомендуемую дозу препарата. Чрезмерное применение препарата, особенно у детей и лиц пожилого возраста, может вызвать проявления системного действия препарата.

Следует с осторожностью назначать препарат пациентам с сердечно-сосудистыми заболеваниями, АГ, закрытоугольной глаукомой, заболеваниями щитовидной железы.

Применение в период беременности и кормления грудью. Препарат не назначают в период беременности. Женщинам, кормящим грудью, не назначают препарат.

Способность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с другими механизмами. Не влияет.

Дети. У детей в возрасте до 1 года Милт назальные капли рекомендовано применять только после консультации врача.

Взаимодействия

препарат противопоказан пациентам, принимающим ингибиторы МАО или принимавшим их предыдущие 14 дней.

Сосудосуживающие средства следует с осторожностью назначать пациентам, принимающим трициклические антидепрессанты и антигипертензивные препараты, такие как блокаторы β-адренорецепторов.

Передозировка


при случайном приеме препарата маленькими детьми внутрь не сообщалось о каких-либо серьезных побочных эффектах.

Большинство случаев были асимптоматичными, очень редко сообщалось об ощущении усталости, боли в желудке, слабовыраженной тахикардии, повышении АД, возбудимости, бессоннице, бледности кожных покровов.

Лечение: прием активированного угля, возможно применение слабительных средств у детей младшего возраста (промывания желудка не требуется); взрослым и детям назначают употребление большого количества жидкости.

Источник: compendium.com.ua

Бренд

Фармак

Производитель

Фармак ПАО

Страна происхождения

Украина

Состав

Діючі речовини: 1 мл препарату містить фенілефрину 2,5 мг, диметиндену малеату 0,25 мг.

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид; екстракт лаванди; сорбіт (Е 420); кислота лимонна, моногідрат; натрію гідрофосфат, додекагідрат; вода для ін’єкцій.

Форма выпуска

По 10 мл во флаконе. По 1 флакону в пачке.

Лекарственная форма

Краплі назальні.

Прозора безбарвна або злегка жовтувата рідина зі слабким специфічним запахом.

Действующее вещество

ФЕНИЛЭФРИН, Диметинден

Фармакодинамика

«Мілт назальні краплі®» — комбінований препарат, який містить фенілефрин і диметинден.

Препарат зменшує виділення з носа та сприяє очищенню носових ходів, не порушуючи при цьому фізіологічних функцій миготливого епітелію і слизової оболонки носа.

Фенілефрин належить до симпатоміметичних амінів. Застосовується як назальний деконгестант з помірною судинозвужувальною дією, селективно стимулює ?1-адренергічні рецептори кавернозної венозної тканини слизової оболонки носа. Таким чином швидко і надовго усуває набряк слизової оболонки носа та його придаткових пазух.

Диметинден — антагоніст гістамінових Н1-рецепторів, виявляє протиалергічну дію. Ефективний при застосуванні в низьких дозах, добре переноситься.

«Мілт назальні краплі®» застосовують місцево, тому активність засобу не корелює з концентрацією активних речовин у плазмі крові.

При випадковому пероральному застосуванні біодоступність фенілефрину зменшувалася і становила приблизно 38 %, період напіввиведення — близько 2,5 години.

Фармакокинетика

Системна біодоступність диметиндену після прийому перорально у розчині становить близько 70 %, період напіввиведення — близько 6 годин.

Показания

Симптоматичне лікування застуди, закладеності носа, гострих і хронічних ринітів, сезонний (сінна гарячка) та несезонний алергічний риніт, гострі та хронічні синусити, вазомоторні риніти. Допоміжна терапія при гострому середньому отиті.

Підготовка до хірургічного втручання у ділянці носа і усунення набряку слизової оболонки носа і придаткових пазух після хірургічного втручання.

Противопоказания

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату.

Через вміст фенілефрину цей препарат, як і інші судинозвужувальні засоби, протипоказаний при атрофічному риніті, а також пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО) або приймали їх попередні 14 днів.

Взаимодействие с другими лекарственными средствами

Препарат протипоказаний пацієнтам, які приймають інгібітори моноаміноксидази (МАО) або приймали їх попередні 14 днів.

Судинозвужувальні засоби слід з обережністю призначати пацієнтам, які приймають трициклічні антидепресанти та антигіпертензивні препарати, такі як ?-адреноблокатори.

Способы применения

Перед введенням препарату слід ретельно прочистити ніс.

Дітям віком до 1 року (після консультації лікаря)

По 1 краплі у кожен носовий хід 3-4 рази на добу.

Дітям віком від 1 до 6 років

По 1 або 2 краплі у кожен носовий хід 3-4 рази на добу.

Дорослим та дітям віком від 6 років

По 3 або 4 краплі у кожен носовий хід 3-4 рази на добу.

Термін лікування не має перевищувати 7 днів і залежить від перебігу захворювання.

Передозировка

При випадковому застосуванні препарату маленькими дітьми внутрішньо не повідомлялося про будь-які серйозні побічні ефекти.

Більшість випадків була асимптоматична, дуже рідко повідомлялося про відчуття втоми, біль у шлунку, слабко виражену тахікардію, підвищення артеріального тиску, збудженість, безсоння, блідість шкірних покривів.

Лікування: застосування активованого вугілля, можливо застосування проносних засобів дітям молодшого віку (промивання шлунка не потребується); дорослим і дітям призначають пити велику кількість рідини.

Побочные действия

Зазвичай препарат добре переноситься.

В окремих випадках можливі слабко виражені тимчасові місцеві реакції з боку слизової оболонки носа (відчуття печіння або сухості). Дуже рідко: розвиток алергічних реакцій (зокрема місцеві реакції з боку шкіри, свербіж, набряк повік, обличчя, загальна слабкість).

Особые условия

Належні заходи безпеки при застосуванні.

«Мілт назальні краплі®» не слід застосовувати довше 1 тижня. Тривале або надмірне застосування препарату може спричинити тахіфілаксію і ефект «рикошету» (медикаментозний риніт).

Як і при застосуванні інших судинозвужувальних засобів, не слід перевищувати рекомендовану дозу препарату. Надмірне застосування препарату, особливо дітям і особам літнього віку, може спричинити прояви системної дії препарату.

Слід з обережністю призначати препарат пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією, закритокутовою глаукомою, захворюваннями щитовидної залози.

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не призначають у період вагітності. Жінкам, які годують груддю, не призначають препарат.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.

Діти. Дітям віком до 1 року «Мілт назальні краплі®» рекомендовано застосовувати тільки після консультації лікаря.

Особые условия хранения

Термін придатності. 2 роки.

Термін придатності після розкриття флакону — 4 місяці.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску. Без рецепта.

Синоним

ГРИППОЦИТРОН РИНОС, АЛЕРГОМАКС, ДИМЕТИНДЕН+ФЕНИЛЭФРИН, ВИБРОЦИЛ, МИЛТ НАЗАЛЬНЫЕ КАПЛИ, ЭДЕМ РИНО

Источник: ua.apteka.com


Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.