Як зупинити кровотечу


Практично будь-яка жінка може зіткнутися з матковою кровотечею в будь-який період свого життя. Така подія має стати сигналом для негайного звернення до гінеколога, оскільки може бути ознакою якогось захворювання репродуктивних органів, які часто передують безпліддя. Причинами виникнення кровотечі після місячних стають різні фактори, причому одні притаманні молодим дівчатам, а інші – дорослим жінкам, відповідним до клімаксу. У будь-якому випадку такий симптом не повинен залишатися без уваги.

Причини сильного маткової кровотечі

При виникненні такого симптому необхідно дізнатися причину його появи. Кровотеча після місячних стає наслідком гормонального порушення після прийому контрацептивів, позаматкової вагітності, викидня, інфекцій статевих шляхів або більш серйозних захворювань онкологічного характеру. Що послужило причиною кров’янистих виділень, може відповісти тільки лікар після ретельного гінекологічного обстеження. Важливу роль у постановці діагнозу відіграє вік пацієнтки і те, коли з’явилося кровотеча.

Через тиждень або через день після місячних


Якщо кровотеча після місячних з’явилося практично одразу (приблизно через день), насамперед потрібно виключити позаматкову вагітність. Для цього лікарі призначають певні аналізи. Якщо результат негативний, то найбільш імовірна причина кровотечі – наявність хламідій, герпесу, мікоплазми, гарднерел, уреаплазми. Більш точно розпізнати ці захворювання допоможе запах виділень.

Якщо ж кровотеча з’явилося трохи пізніше, приблизно через тиждень після менструації, це іноді говорить про можливий викидень. При незначних кров’янистих виділеннях бажано відразу звертатися до лікаря і робити УЗД порожнини матки. Звертаючи увагу на день менструального циклу, в який з’явилися виділення, є можливість встановити формування поліпа або доброякісної пухлини і почати лікування на ранніх термінах захворювання.

Чому йде кров із матки після сексу


Внутрішнє кровотеча після місячних, що з’явилося під час статевого акту, часто супроводжується різким болем, блідістю, прискореним серцебиттям, зниженим артеріальним тиском, загальною слабкістю і запамороченням. В більшості випадків воно піддається лікуванню, якщо без зволікань звернутися за допомогою у швидку допомогу або до свого лікаря. Крім внутрішніх кровотеч зустрічаються і зовнішні, яким супроводжують болі в низу живота, попереку та промежини.

Причини, за якими виникає маткова кровотеча після сексу, стають:

 • розрив кісти або яєчника;
 • позаматкова вагітність;
 • травми, отримані у результаті бурхливого сексу;
 • захворювання жіночих статевих органів: цервіцит, вагініт;
 • запалення, викликані інфекціями: кандидоз, трихомоноз; золотистий стафілокок, гонорея та ін;
 • гіперплазія ендометрія;
 • наявність ерозій, поліпів;
 • прийом оральних контрацептивів.

З чим пов’язано тривале виділення крові зі згустками

Кровотеча після місячних зі згустками є ознакою того, то в матці є перегородка, яка перекриває просвіт шийки і не дає безперешкодно виходити крові, внаслідок чого вона починає накопичуватися. Дуже важливо добитися того, щоб ці шматки крові обов’язково вийшли, інакше вони здатні спровокувати появу інфекції статевих органів. Від чого з’являються ці перегородки в матці?


У рідкісних випадках вони вроджені, але здебільшого їх жінка набуває, живучи статевим життям. Однією з причин появи перегородки в матці стає аборт. Видалити перешкоду потрібно обов’язково, інакше виникає ризик запалення органів під час кровотечі, що може бути небезпечно для життя. Інший, не менш поширеною причиною появи згустків, стає використання внутрішньоматкової спіралі, як засоби контрацепції. В такому випадку сам предмет стає перешкодою для нормального виходу виділень, і вони починають накопичуватися.

Позаматкова вагітність

Одними з перших ознак позаматкової вагітності є кровотечі, коли виділень багато і вони довго не проходять, це сигнал про шийковому розташуванні зародка. Запліднена яйцеклітина прикріплюється до місця з безліччю кровоносних судин. У деяких випадках втрата крові стає критичною, що загрожує життю вагітної. Неправильне розташування ембріона іноді призводить до того, що для порятунку жінки доводиться видаляти матку.


Іноді кров’янисті виділення говорять про сприятливому результаті позаматкової вагітності. Це відбувається під час трубного аборту, коли зародок сам открепляется і виходить разом з кров’ю. Позаматкова трубна вагітність зустрічається дуже часто, але не завжди такі кровотечі є ознакою вирішення проблеми, в деяких випадках вони сигналізують про розрив труби. Під час кровотечі з статевих органів, особливо коли відомо про наявність позаматкової вагітності, потрібно негайно звернутися до лікаря-гінеколога.

Як зупинити сильну кровотечу

При виникненні маткової кровотечі діяти потрібно негайно і першим ділом викликати швидку допомогу. Поки вона надійде, знизити втрати крові допоможе:

 • Постільний режим. Хворий потрібно строго його дотримуватися. Бажано лягти так, щоб ноги були підняті, це змусить кров працювати в нирках, печінці, мозку, інших, не менш важливих для життєдіяльності органах. Таке положення зменшить втрати крові, знижуючи ймовірність виникнення непритомного стану або інших ускладнень.

 • Розташування холоду на нижній частині живота. Для цього кладуть лід, обгорнутий рушником, або грілку з холодною водою. Це допомагає звузити кровоносні судини. З льодом не можна перестаратися, тому його кладуть на 15 хвилин, потім роблять перерву близько 5 хвилин і знову прикладають.
 • Поповнення водного балансу. Під час кровотечі організм втрачає багато рідини, тому дуже важливо компенсувати втрати. Вживати краще воду, відвар шипшини або солодкий чай. Глюкоза, яка надійде в організм разом з водою, підживить тканини і клітини головного мозку.

Є речі, які при матковій кровотечі робити категорично не рекомендується. Наприклад, не варто прикладати гарячу грілку на низ живота, так як це спровокує ще більший відтік крові. Також при кровотечі не потрібно робити спринцювання, приймати теплу ванну і застосовувати будь-які препарати без консультації лікаря, особливо медикаменти, що сприяють скороченню матки.

Лікування патології

Лікування кровотеч після місячних відбувається в умовах стаціонару. Головним чином це необхідно для встановлення причин появи подібних проявів. Лікування маткових кровотеч у більшою мірою спрямовано на їх зупинку, заповнення балансу води в організмі, усунення причин виникнення кров’яних виділень і на профілактику наступних випадків.

Кров зупиняють наступними методами:


 • Гормональна терапія. Призначаються комбіновані оральні контрацептиви, такі як Нон-оволон, Жанін. Така терапія допомагає молодим дівчатам при ювенільному кровотечі після місячних, які ще не народжували і не входять в групу ризику появи пухлин у ендометрії. Якщо діагностичне вишкрібання проводилося не більше 3 місяців тому і не визначилися патології, кровотечі лікують таким самим способом.
 • Препарати, що зупиняють кров. До них відносяться Дицинон, Транексам, Вікасол, Амінокапронова кислота. Функція таких медикаментів – швидка зупинка крові, що дозволить негайно почати діагностику і усунення причин, що викликали її втрату. Застосовувати самостійно будь-який з препаратів не рекомендується, вони містять протипоказання, викликають побічні ефекти, особливо в комплексі з іншими медичними препаратами.
 • Хірургічне лікування. Найпоширенішим способом терапії кровотечі є вишкрібання матки, але застосовують і інші методи. Приміром, кріотерапія (лікування холодом) або аблацию ендометрію (видалення за допомогою лазера). До останнього способу вдаються, тільки якщо жінка не зацікавлена у виношуванні та народженні дітей.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Источник: paralleli.if.ua

Від кровотеч різної інтенсивності, які трапляються при порізах, ранах і інших пошкодженнях, не застрахований ніхто, тим більше діти. Тому дуже важливо вміти надавати першу допомогу при пошкодженнях різних видів і локалізації і знати, як зупинити кров. Нерідко потрібно робити це швидко, ще до звернення до медиків.

види кровотеч
Існує три види кровотеч: капілярний, венозний і артеріальний. Їх легко відрізнити один від одного за кольором крові, характеру витікання, інтенсивності.

У першому випадку небезпеки, як правило, немає. Якщо рани поверхневі, кров витікає сіточкою невеликими краплями. При нормальній згортання таке кровотеча швидко зупиняється саме. Можна обробити ранку перекисом водню і змастити її краю йодом.

Кров, яка витікає з вени, має темний колір і тече безперервним потоком. Якщо пошкодження знаходиться на кінцівки, для зниження тиску на судини і зменшення інтенсивності кровотечі необхідно підняти її вище рівня серця. Щоб зупинити кров з вени, потрібно притиснути ушкоджену судину, стискаючи його навколишніми тканинами. Для цього накладають пов’язку, що давить. Спочатку на рану накладають шматок марлі, потім складений в декілька шарів бинт і туго перебинтовували. Якщо немає під рукою матеріалів для давить, кровоточить, затискають рукою.


Найнебезпечніше кровотеча – артеріальний. Кров має яскраво-червоний колір і б’є фонтаном. Струмінь викидається в такт серцевих скорочень. Особливо швидко потрібно вживати заходів при кровотечі з сонної, стегнової, пахвовій артерії, інакше людина може загинути в лічені хвилини.
Найперше, що потрібно зробити, це притиснути пальцями артерію вище пошкодженого місця, щоб кров не притікає до рани. Ця тимчасова міра, посудину потрібно притискати пальцями, поки не буде підготовлена ​​і накладена пов’язка, що давить. Відразу ж необхідно накласти гумовий джгут вище місця пошкодження. Його накладають не так на голе тіло, а на м’яку тканину. Його можна замінити підручними засобами: косинкою, шматком тканини, краваткою, ременем і іншими.

Після накладення джгута в кінцівку припиняє надходити кров, тому накладають його не більше ніж на півтори-дві години. Тому потрібно якомога швидше відправити потерпілого до лікарні для хірургічного втручання. Якщо джгут необхідно тримати довше, потрібно затиснути рану пальцями, зняти джгут і тримати десять хвилин, потім накласти новий трохи вище попереднього. Для зупинки крові, поки відсутня джгут, можна перетиснути пульсуючу артерію. Після накладення джгута потрібно, щоб пошкоджена частина тіла знаходилася в нерухомому стані. Крім цього, необхідно написати записку, в якій вказати дату і точний час накладення джгута.


При порізі під час гоління
Якщо трапилися порізи під час гоління, рекомендується затиснути ранку, приклавши до неї шматочок чистої марлі або тканини і потримати близько десяти хвилин, при цьому пов’язку не відривати. Після закінчення 10-ти хвилин перевірити. Не завжди кров зупиняється відразу і може продовжувати сочитися, після того як відняти тампон. Тоді потрібно взяти шматочок паперової серветки, приклеїти її до ранки (вона буде триматися за рахунок крові) і походити так деякий час, поки кров не згорнеться. Після гоління порізи потрібно обробляти перекисом водню, в деяких випадках може знадобитися мазь з антибіотиком.

При порізі пальця
Нерідко трапляються порізи пальців рук, наприклад, під час роботи на кухні, та й при багатьох інших заняттях. Вони можуть бути легкими, середніми і глибокими.

Щоб зупинити кров з пальця при легкому порізі, потрібно помістити його під струмінь холодної проточної води. Після цього обробити перекисом водню (її можна замінити настоянкою календули) і накласти пов’язку з бинта. У народі для зупинки крові застосовують перевірений засіб – це трава подорожника. Потрібно взяти аркуш, ретельно вимити і прикласти до рани.

У разі більш глибокого порізу потрібно зеленка, перекис водню, бинт або лейкопластир, марлевий тампон. Спочатку поріз треба уважно оглянути на наявність чужорідних предметів, якщо вони є, акуратно видалити. Потім необхідно промити рани перекисом водню. Її можна прямо налити на поріз або рясно змочити тампон і прикласти до місця пошкодження. Після цього краю порізу змащують зеленкою, прикладають тампон, притискають його і забинтовують або наклеюють лейкопластир. Бинт повинен міцно зафіксувати марлевий тампон. Якщо кров просочується крізь пов’язку, потрібно накласти ще шар бинта.


При поверхневому пошкодженні шкіри кров, як правило, швидко зупиняється сама
При глибокому порізі пальця кровотеча буває сильним, тому діяти треба швидко і без паніки. У таких випадках зазвичай потрібна медична допомога, можливо, доведеться накладати шви. До звернення до лікаря потрібно спробувати зупинити кров у домашніх умовах. Для цього буде потрібно стерильна пов’язка, яку потрібно прикласти до порізу і щільно притиснути. Якщо кровотеча вдалося зупинити, палець потрібно перев’язати чистою тканиною або бинтом.

При кровотечі з губи
Розбита губа – поширена травма у дитини. У цьому випадку часто спостерігається сильна кровотеча і швидке утворення набряку, але панікувати не слід.

Перш ніж зупинити кров, потрібно умовити дитину відкрити рот, після чого оцінити характер і тяжкість ушкодження. Потім промити рану слабким розчином марганцівки або перекисом водню, оскільки в рані знаходиться бруд, якщо дитина впала на вулиці. Щоб зупинити кров з губи і запобігти або зняти набряк, необхідно прикласти холод, щоб судини звузилися. Для цього можна використовувати заморожені продукти, поміщені в чистий целофановий пакет або сніг в зимовий час. Важливо оцінити розмір пошкодження, можливо, буде потрібно накладення швів.

На губі можна застосовувати йод і зеленку, тут потрібні пом’якшувальні, протизапальні і ранозагоювальні засоби. Це може бути обліпихи мало, мазь з прополісом, мед. Для швидкого зняття набряку і якнайшвидшого загоєння рани можна скористатися спеціальними гелями, які продаються в аптеці, наприклад «Метрогіл Дента».

Як правило, при нормальному згортанню, якщо рана невелика, кров з губи зупиняється швидко. Досить притиснути ранку стерильним тампоном і почекати близько десяти хвилин.

Поради щодо зупинки кровотеч при ранах і порізах
Якщо кров не зупиняється протягом півгодини, потрібно звернутися в лікарню.
Обробляти порізи потрібно перекисом водню. Чому не можна для цього застосовувати йод або зеленку? Вони можуть призвести до опіку, тому призначені тільки для змазування країв рани.
Щоб не травмувати хворе місце і уникнути зайвих больових відчуттів, на місце пошкодження потрібно накладати бинт.
Якщо бинта немає, можна скористатися шматком підходящої тканини, який потрібно попередньо пропрасувати праскою.
Після того як кровотеча припинилася, можна рану НЕ бинтувати, а заклеїти лейкопластиром.
Аптечка первой необходимости
Кожна людина повинна вміти надавати першу допомогу при кровотечах і мати аптечку

висновок
Порізи і рани супроводжують людину все життя. Кожен з нас повинен уміти надавати першу допомогу. У ряді випадків кров можна зупинити самостійно. Для цього в будь-який аптечці треба мати набір необхідних засобів, серед яких:

– перекис водню 3%;
– розчин зелений діамантовий;
– лейкопластир;
– йод 5%;
– гумовий джгут;
– вата;
– стерильні бинти.

Якщо кров довго не зупиняється, не потрібно ризикувати, слід звернутися до лікувального закладу або викликати швидку допомогу.

Источник: medix.in.ua

Як зупинити внутрішню, шлункова кровотеча у собаки

Найбільшу небезпеку для життя чотириногого друга являє внутрішня кровотеча. Таке явище може спостерігатися при проникненні в органи травлення стороннього предмета, загострення виразкової хвороби шлунка, розвитку в тканинах шлунково-кишкового тракту новоутворень.

При незначному крововиливі власник помічає дегтеобразные фекалії темного кольору. У ряді випадків у собаки спостерігається блювота з домішкою крові. Червоний колір блювотних мас при цьому свідчить про пошкодження стравоходу (наприклад, гострим стороннім предметом). Темний, майже чорний колір блювоти характерний для шлункової кровотечі. У тварини спостерігається слабкість, анемія слизових оболонок.

Самостійно зупинити шлункова кровотеча не вийде. Однак грамотні дії власника допоможуть вихованцеві дочекатися кваліфікованої допомоги. Насамперед собаці слід надати повний спокій. В область шлунка необхідно помістити грілку з льодом або будь-яку іншу ємність з охолоджувальною рідиною. У польових умовах застосовується сніг, лід, холодна глиняна бовтанка. Ні в якому разі тварина не годують.

Якщо кровотеча викликано загостренням виразкової хвороби шлунка, собаці слід застосувати препарат Зантак, зменшує виділення шлункового соку і знижує концентрацію в ньому соляної кислоти. Така маніпуляція прискорить утворення кров’яного тромбу і зупинить кровотечу.

c72505a632ba78cbf069052d66f87b72 Рекомендації ветеринара: як зупинити кровотечу у собаки в залежності від виду та місця

Поліпшить згортання крові препарат Вікасол. Всі ліки застосовуються тільки внутрішньом’язово або підшкірно. Внутрішнє введення при шлунковому вигляді патології неприпустимо. При кровотечі з товстого відділу кишечника, яке характеризується появою темно-вишневих згустків у фекаліях, тварині внутрішньом’язово вводиться Вікасол, а холод прикладається до області тазу. Ставити тварині клізму забороняється.

Після надання першої допомоги вихованця слід якомога швидше доставити в спеціалізовану клініку для проведення ультразвукового обстеження і, в разі необхідності оперативного втручання.

Якщо виділення з носа

Кров з носа найчастіше характерна при попаданні сторонніх предметів у дихальні ходи, а також є ознакою ураження легень. Власник може спостерігати витікання крові з носа, так і з пащі вихованця. Поширеною причиною легеневого кровотечі є падіння з висоти, наїзду автотранспортного засобу, хронічні хвороби легенів.

Утворення тромбу і зменшенню легеневої кровотечі сприяють ін’єкції Вікасолу, Дицинона. В пащу можна влити хлористий кальцій в обсязі 10 — 15 мл При збої в роботі серця до надання кваліфікованої допомоги собаці можна дати серцеві препарати – Сульфокамфокаин, Кордіамін.

Якщо кров у пащі

Виявити кров у ротовій порожнині вихованця власник може при травмах голови, стоматологічних патологій. Вирішити проблему допоможе валик з чистого бинта. Скручений матеріал по можливості змочують антисептичним засобом, наприклад Хлоргексидином. Валик слід зафіксувати між верхньою і нижньою щелепою собаки, намагаючись прикласти серветку на місце пошкодження.

Щоб тварина не позбулося від валика, щелепи фіксуються за допомогою м’якої тканини або бинта зразок намордника.

797c2364230e90587fc7ff8628ebc659 Рекомендації ветеринара: як зупинити кровотечу у собаки в залежності від виду та місця

Якщо кров з нігтя

Така маніпуляція, як обрізання кігтів у чотириногих друзів, нерідко закінчується пошкодженням кровоносних судин. Таке явище характерне при невмілих діях власника або підвищеної нервозності і активності вихованця під час гігієнічної процедури. Капілярна кровотеча не небезпечно для життя собаки, проте кожен власник повинен мати уявлення про правила надання першої допомоги.

Зупинити кровотечу з нігтя можна кількома способами. Ефективним засобом є спеціальний олівець-гемостатик. Його слід тримати у ветеринарній аптечці як просте і дієве засіб при ранах. Олівець перед застосуванням змочують у воді, а потім прикладають до ураженого нігтя на 2 — 3 хвилини. При необхідності маніпуляцію повторюють.

Багато досвідчені собаківники застосовують для зупинки капілярної кровотечі з нігтя антибактеріальне мило.

f253b180ab9f3b30575d299314d5cf63 Рекомендації ветеринара: як зупинити кровотечу у собаки в залежності від виду та місця

Суть процедури полягає в тому, що на місці ранки утворюється пробка з мила, яка закриває пошкодження і сприяє тромбированию судини. Для процедури рекомендується використовувати мило з антибактеріальним ефектом, не надто тверде. Пошкоджений кіготь акуратним, але впевненим рухом занурюють у шматок мила і залишають на кілька хвилин. Вийнявши кіготь з мила, його варто оглянути.

Якщо пробка не утворилася, то маніпуляцію проводять ще раз. Після закінчення часу вона відпадає сама собою. Замінити мило можна сумішшю з води і муки. У приготовлений клейстер кілька разів вмочують пошкоджений ніготь і чекають освіти борошняний пробки.

Зупинити кровотечу з зламаного або неправильно обрізаного кігтя можна за допомогою перманганату калію. Якщо ж жоден з методів допомоги не призвів до бажаного результату, слід накласти на лапу тугу пов’язку з бинта або чистої тканини і звернутися до ветеринарного фахівця.

Про те, як зупинити кров з кігтя, дивіться у цьому відео:

Якщо виявлено кровотеча з матки

Під час пологів, в післяпологовий період, а також при хронічних захворюваннях матки, новоутвореннях у самок можливо маткова кровотеча. Клінічно патологія проявляється у вигляді апатії і сонливість тварини, слабкості. Собака постійно вилизує область зовнішніх статевих органів, тому при незначній кровотечі власник може не побачити яскравих симптомів.

При серйозної патології кров сочиться з вульви, на місці, де тварина відпочивало, виявляються краплі або калюжі крові.

Перша допомога при матковій кровотечі полягає у надання собаці повного спокою. На область живота прикладається холод. По можливості собаці можна зробити ін’єкцію Вікасолу. Застосовувати самостійно гормональні препарати, наприклад Окситоцин, категорично забороняється через ризик розриву матки. Тварину слід якомога швидше доставити в спеціалізований заклад. Самостійно допомогти йому при такій проблемі неможливо.

Якщо рана у собаки

Рухливі і цікаві вихованці часто отримують різноманітні травми, пов’язані з порушенням цілісності шкірних покривів і кровоносних судин. Пошкодження можуть носити як поверхневий, так і глибокий характер. Ветеринарні фахівці розрізняють капілярна, артеріальна і венозна кровотеча у тварин.

Небезпека для життя вихованця представляє в першу чергу пошкодження великих артерій. Кров при цьому витікає з посудини у вигляді пульсацій. Для її зупинки власнику слід швидко затиснути артерію пальцем, обмотаним чистою серветкою або ганчіркою. Утримувати палець на пошкодженому посудині слід як можна довше. Часом зробити це важко, так як тварина відчуває біль і пручається.

ed32b1a477a5989946de08f84102e7b9 Рекомендації ветеринара: як зупинити кровотечу у собаки в залежності від виду та місця

Допомогти вирішити проблему може накладення кровоостанавливающей пов’язки або джгута. В польових умовах для цієї мети підійде ремінь, повідець, пояс, довгий шарф. Давляча пов’язка накладається не більш ніж на 1 годину. Взимку джгут накладають на 30 хвилин. Після цього його необхідно послабити. Перед тим, як накласти пов’язку, що давить, слід видалити з рани сторонні предмети, продезінфікувати її краю.

Якщо рана глибока, в її порожнину можна помістити стерильну серветку, оброблену гемостатичну засобом, наприклад, перекисом водню. Фіксується тампон з допомогою бинтової пов’язки.

Турботливий власник повинен бути завжди напоготові і володіти навичками надання першої допомоги чотириногому другові. У разі виявлення травми з порушенням цілісності шкіри і судин або підозрі на внутрішню кровотечу необхідно діяти грамотно і швидко. Після надання першої допомоги собаку слід якомога швидше доставити в спеціалізований заклад. У ряді випадків врятувати життя домашньому улюбленцю може тільки досвідчений ветеринарний фахівець.

Источник: dovidkam.com


Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.