Гербіон сироп ісландського моху


Склад

діюча речовина: 1 мл сиропу містить 6 мг густого екстракту ісландського моху (Cetraria islandica (L.) Acharius s.l., thallus) (16-18:1); екстрагент: вода очищена;

допоміжні речовини: сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); ксантанова камедь; натрію бензоат (Е 211); кислота лимонна, моногідрат; ароматизатор лимонний (містить етанол); вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: слабо опалесціююча рідина від жовто-коричневого до коричневого кольору із специфічним запахом та смаком. Може спостерігатися незначний осад характерний для природних речовин.

Фармакотерапевтична група

Засоби, які пригнічують кашльовий рефлекс, окрім комбінацій з відхаркувальними засобами.

Код АТХ R05D.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат Гербіон® сироп ісландського моху містить густий екстракт ісландського моху, який чинить протикашльову, імуностимулюючу, антибактеріальну та протизапальну дії.


новними компонентами екстракту ісландського моху є слиз у формі розчинних у воді полісахаридів, в основному ліхеніну та ізоліхеніну, а також гіркі лишайникові кислоти. Полісахариди чинять обволікаючу дію на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, утворюючи захисний шар, який чинить заспокійливий вплив на поверхню слизових оболонок, завдяки чому зменшується кашльовий рефлекс, спричинений зовнішніми подразниками, та пом’якшується сухий та подразливий кашель. Слиз також з’єднується з водою на поверхні слизової оболонки і таким чином чинить місцеву обволікаючу дію на подразнені та сухі слизові оболонки порожнини рота та горла.

Фармакокінетика.

Не має даних щодо фармакокінетичних властивостей густого екстракту ісландського моху.

Показання

  • Сухий, подразливий кашель та захриплість;
  • сухість слизових оболонок у сухому повітрі житлових кімнат або в недостатньо зволожених офісних приміщеннях під час опалювального періоду, а також при обмеженому носовому диханні або під час спортивних занять;
  • сильне навантаження на голосові зв’язки.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або будь-яких допоміжних речовин.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не повідомлялося про вплив препарату Гербіон® сироп ісландського моху на дію інших препаратів. Жодних досліджень взаємодії проведено не було.

Особливості застосування


У разі появи задишки, лихоманки, гнійного та кривавого мокротиння, охриплості голосу або кров’янистих виділень із носа слід звернутися до лікаря.

Якщо поліпшення стану не настає через 4-5 днів після початку прийому, слід звернутися до лікаря.

Препарат Гербіон® сироп ісландського моху містить сорбітол. Пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Цей препарат містить незначну кількість етанолу (спирту), менше ніж 100 мг/дозу.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Оскільки клінічні дані щодо застосування екстракту ісландського моху під час вагітності та лактації обмежені, сироп не рекомендується застосовувати вагітним жінкам та жінкам, які годують груддю.

Дані про вплив цього препарату на фертильність відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Немає даних щодо негативного впливу препарату Гербіон® сироп ісландського моху на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням струсити флакон. Застосовують дорослим та дітям внутрішньо, використовуючи мірну ложку.


Дорослі та діти віком від 16 років: 15 мл сиропу 4 рази на добу (що відповідає 360 мг густого екстракту ісландського моху на добу).

Діти віком від 10 до 16 років: 10 мл сиропу 4 рази на добу (що відповідає 240 мг густого екстракту ісландського моху на добу).

Діти віком від 4 до 10 років: 5 мл сиропу 4 рази на добу (що відповідає 120 мг густого екстракту ісландського моху на добу).

Діти віком від 1 до 4 років: 2,5 мл сиропу 4 рази на добу (що відповідає 60 мг густого екстракту ісландського моху на добу).

Препарат Гербіон® сироп ісландського моху рекомендується запивати великою кількістю чаю або іншого теплого напою, але не раніше ніж через 20 хвилин після прийому препарату, оскільки препарат швидко видаляється із слизової оболонки порожнини рота та горла.

Тривалість лікування залежить від перебігу та тяжкості захворювання та визначається лікарем індивідуально. Після зникнення клінічних симптомів захворювання рекомендується приймати препарат ще декілька днів.

Діти

Препарат застосовують дітям віком від 1 року.

Передозування

Не слід приймати дози, що перевищують рекомендовані. Випадки передозування не спостерігалися.

Побічні реакції

У поодиноких випадках можуть виникнути алергічні реакції.

У разі появи будь-яких небажаних побічних реакцій лікування слід припинити та проконсультуватися з лікарем.

Термін придатності


2 роки.

Лікарський засіб повинен бути використаний протягом 3 місяців після першого відкриття флакону.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Не охолоджувати.

Упаковка

По 150 мл сиропу у флаконі, по 1 флакону разом з мірною ложкою у картонній упаковці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Виробник

КРКА, д.д., Ново место, Словенія/

KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності

Шмар’єшка цеста 6, 8501 Ново место, Словенія/

Smarjeska cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovenia.

Источник: tabletki.ua

Фармакологические свойства

препарат Гербион сироп исландского мха содержит густой экстракт исландского мха, который оказывает противокашлевое, иммуностимулирующее, антибактериальное и противовоспалительное влияние. Основными компонентами экстракта исландского мха являются слизь в форме растворимых в воде полисахаридов, как правило лихенин и изолихенин, а также горькие лишайниковые кислоты. Полисахариды проявляют обволакивающий ээфект на слизистые оболочки верхних дыхательных путей, образуя защитный слой, который оказывает успокаивающее влияние на поверхности слизистых оболочек, благодаря чему уменьшается кашлевой рефлекс, вызванный внешними раздражителями, и смягчается сухой и раздражающий кашель. Слизь также соединяется с водой на поверхности слизистой оболочки и таким образом оказывает местное обволакивающее влияние на раздраженные и сухие слизистые оболочки полости рта и горла.

Состав и форма выпуска

сироп 6 мг/мл фл. 150 мл, с мерной ложкой, № 1

 Густой экстракт исландского мха (16-18:1) 6 мг/мл

№ UA/13504/01/01 от 05.03.2014 до 05.03.2019

Показания

  • сухой, раздражающий кашель и охриплость;
  • сухость слизистых оболочек в сухом воздухе жилых помещений или в недостаточно увлажненных офисных помещениях во время отопительного периода, а также при ограниченном носовом дыхании или во время спортивных занятий;
  • сильная нагрузка на голосовые связки.

Применение

перед применением встряхнуть флакон. Используют у взрослых и детей внутрь, используя мерную ложку.
Взрослые и дети в возрасте старше 16 лет: 15 мл сиропа 4 раза в сутки (что соответствует 360 мг густого экстракта исландского мха в сутки).
Дети в возрасте 10–16 лет: 10 мл сиропа 4 раза в сутки (что соответствует 240 мг густого экстракта исландского мха в сутки).
Дети в возрасте 4–10 лет: 5 мл сиропа 4 раза в сутки (что соответствует 120 мг густого экстракта исландского мха в сутки).
Дети в возрасте от 1 года до 4 лет: 2,5 мл сиропа 4 раза в сутки (что соответствует 60 мг густого экстракта исландского мха в сутки).
Препарат Гербион сироп исландского мха предлогается запивать большим количеством чая или другого теплого напитка, однако не раньше чем через 20 мин после приема лекарства, поскольку препарат быстро выводится из слизистой оболочки полости рта и горла.
Длительность лечения зависит от течения и тяжести заболевания и определяется врачом индивидуально.


сле исчезновения клинических симптомов заболевания предлогается принимать препарат еще несколько дней.

Противопоказания

повышенная чувствительность к действующему веществу или любым вспомогательным веществам.

Побочные эффекты

в нечастых случаях могут возникнуть аллергические реакции. В случае возникновения любых нежелательных побочных реакций лечение надлежит прекратить и проконсультироваться с врачом.

Особые указания

в случае возникновения одышки, лихорадки, мокроты с примесью гноя или крови, охриплости голоса или кровянистых выделений из носа надлежит обратиться к врачу.
Если улучшение состояния не наступает через 4–5 дней после начала приема, надлежит обратиться к врачу.
Препарат Гербион сироп исландского мха содержит сорбитол. Пациентам с редкой наследственной непереносимостью фруктозы не надлежит принимать этот препарат.
Этот препарат содержит незначительное количество этанола (спирта), менее 100 мг/дозу.
Использование в период беременности и кормления грудью.


скольку клинические данные по применению экстракта исландского мха в период беременности и кормления грудью ограничены, сироп не предлогается использовать у беременных и женщин, которые кормят грудью. Данные о влиянии этого лекарства на фертильность отсутствуют.
Дети. Препарат используют у детей в возрасте от 1 года.
Возможность влиять на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с иными механизмами. Нет данных относительно негативного влияния лекарства Гербион сироп исландского мха на скорость реакции при управлении транспортными средствами или работе с иными механизмами.

Взаимодействия

не сообщалось о влиянии лекарства Гербион сироп исландского мха на воздействие других препаратов. Никаких исследований взаимодействия не проводили.

Передозировка

не надлежит принимать дозировки, превышающие рекомендованные. Случаев передозировки не отмечено.

Условия хранения

лекарственное средство должно быть использовано в течение 3 мес после первого открытия флакона.
Не охлаждать.

Источник: medprep.info

Гербіон сироп ісландського моху Практично кожна людина регулярно стикається з різними простудними і вірусними захворюваннями. Такі недуги супроводжуються різними неприємними симптомами, одним з яких є кашель. Це явище вимагає в собі вкрай уважного ставлення, так як відсутність адекватної терапії багате самими різними ускладненнями, що особливо небезпечно для дітей. Терапія кашлю може здійснюватися за допомогою різних лікарських засобів, причому багато хто з них мають у своїй основі рослинні компоненти. Одним із дуже ефективних медикаментів такого типу прийнято вважати Гербіон Сироп на основі ісландського моху. Поговоримо про особливості його використання трохи більш докладно.


склад

Лікарський склад Гербіон на основі ісландського моху має в своєму складі густий екстракт ісландського моху, який чинить активний засіб проти, імунностімулірующее, а також антибактеріальну дію. Крім того такий медикамент має протизапальні властивості. В основі екстракту ісландського моху лежить слиз, що представляє собою розчинні у воді полісахариди, серед яких лінехін, а також ізолехін. Крім того такий продукт багатий гіркими лишайними кислотами.

Дія

Полісахариди надають відмінне обволікаючу дію на слизові покриви верхніх дихальних шляхів, формуючи особливий захисний шар. Препарат ефективно заспокоює дані ділянки, що сприяє зменшенню кашльового рефлексу, викликаного зовнішніми подразниками, а також призводить до пом`якшення сухого і дратівливого кашлю. Крім того з`єднання слизу і води на поверхнях слизових призводить до досягнення чудового огортає впливу в області роздратованих і пересушені дихальних органів.

показання

Препарат Гербіон на основі ісландського моху допомагає впоратися з сухим і дратівливим кашлем, а також усунути захриплість. Крім того такий лікарський засіб ефективно коригує надмірну сухість слизових оболонок, при знаходженні індивіда в пересушені офісних приміщеннях на етапі опалювального періоду. Також даний сироп буде корисним для тих, хто страждає від обмеженого носового дихання і займається спортом.
Споживання такого медикаменту допоможе тим, хто страждає від надмірних навантажень на голосові зв`язки.


Застосування. дозування

Безпосередньо перед застосуванням даного медикаменту, потрібно гарненько струснути флакончик. Для визначення найбільш оптимального дозування вам потрібно мірна ложечка, яка йде в комплекті з препаратом.

Дорослим і підліткам від шістнадцяти років необхідно споживати по п`ятнадцять мілілітрів лікарського складу чотири рази на день.

У більш ранньому віці — від десяти і до шістнадцяти років рекомендується приймати по десять мілілітрів ліки чотири рази в день. Діткам від чотирьох і до десяти років бажано пити по п`ять мілілітрів медикаменту також чотири рази на добу, а малюкам від року до чотирьох радять давати не більше двох з половиною мілілітрів сиропу Гербіон, при цьому кратність прийому також не повинна перевищувати чотирьох разів.

Препарат Гербіон на основі ісландського моху бажано запивати значною кількістю звичайного теплого чаю або іншого аналогічного напою. Однак прийом рідини потрібно здійснювати десь через двадцять хвилин після споживання ліків, щоб препарат затримався в слизових оболонках ротової порожнини.


Тривалість терапії Гербіону на основі ісландського моху залежить безпосередньо від тяжкості недуги і від його перебігу. Після того, як пройдуть симптоми хвороби, лікарі радять продовжувати прийом препарату ще хоча б пару днів.

Побічні ефекти

У певних випадках споживання Гербіон сиропу на основі ісландського моху стає причиною появи різних алергічних реакцій. У цьому випадку терапію бажано припинити і звернутися за консультацією до лікаря.

Протипоказання

Єдиним протипоказанням до застосування даного лікарського засобу прийнято вважати індивідуальну непереносимість до будь-яких його компонентів. Також Гербіон на основі ісландського моху використовують виключно в дитячому віці від одного року. Жінкам в період очікування дитини, а також на етапі грудного вигодовування не рекомендується застосовувати цей лікарський засіб.

аналоги

На сьогоднішній день в аптеках немає жодного іншого препарату, що має такий же склад, як і сироп Гербіон на основі ісландського моху. Однак якщо ви страждаєте від непереносимості цих ліків, або маєте інші протипоказання, доктор зможе підібрати найбільш ефективні його замінники.

додаткова інформація

Якщо при використанні даного препарату ви зіткнулися з задишкою, лихоманкою, а також мокротою з домішками гною або крові, охриплостью голосу або кров`яними виділеннями, обов`язково зверніться до лікаря.

У тому випадку, якщо прийом цього складу не допомагає домогтися поліпшення загального стану пацієнта через чотири-п`ять діб після початку лікування, також бажано проконсультуватися з фахівцем.

Потрібно враховувати, що Гербіон сироп на основі ісландського моху має в своєму складу сорбітол. Відповідно, тим пацієнтам, які страждають від непереносимості фруктози, не рекомендується використовувати його для лікування.

Перед застосуванням даного лікарського засобу настійно рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Источник: lovehealthukr.ru


Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.